A teraz Lazarus, taky!

Návrh: Váš prehliadač má “Nájsť v tejto stránke” nástroj … pravdepodobne vhodné použiť, ak hľadáte niečo konkrétne.
Nasledujúce vyhľadávací nástroj bude hľadať na tomto webe, nie len na túto stránku.

Hľadáte pomoc s tým, ako to urobiť konkrétne veci v Delphi, Pascal alebo Lazarus? Máte správne miesto! Neváhajte použiť tieto návody v programovaní kurzoch, ale úver zdroje by ocenili. Keď už hovoríme o ktoré … vkladá bol veľkým prínosom pre moje vlastné programovanie: “Borland Delphi Ako na to”, od Waite Group, podľa Frerking, Wallace a Niddery, ISBN 1-57169-019-0. Jej prístup sa hodia moje potreby, a pomohol inšpirovať podobu týchto tutoriálov: Most sú samonosné vysvetlenie o tom, ako dosiahnuť určitej úlohy, alebo používať určitú zložku jazyka.

Prvý chytiť Delphi … alebo Lazára! Získanie kópiu Delphi nie je tak jednoduché, ako to kedysi bolo, ale stále môžete urobiť to, a to stojí za námahu. Lazarus, na druhej strane, je voľný a vytvára žiadosti o rôznych platformách.

Skvelá správa! Aj keď ja by som ešte odporúčame vám, aby sa pokúsili získať kópiu Delphi, použite to, že dňa 26. júla 2011, som konečne zobral skok a pokúsil Lazára, o ktoré som čítal na dlhú dobu. Zdá sa, že veľmi rád Delphi. Môžete pracovať v systéme Windows alebo v Linuxe. Môžete zostaviť svoj kód na vytváranie aplikácií pre Windows alebo Linux. A áno, všeobecne, môžete predať takto vytvorený kód. (Viď stránky Lazarus pre “malým písmom”, o tom.) Som začal nejaké Lazar konzultácie pre teba, som tak rád, a ohromený tým, čo som videl. Začal som pracovať dôkladné mojej Delphi návody, vyložiť ich s indikáciou niečo, čo nie je úplne rovnaké v Lazára. Ak sa snažíte robiť Lazára s jedným z mojich Delphi tutoriálov, a to nie je v poriadku, prosím, napísať a povedzte mi, ktoré tutorial pracujete s …. budem ho presunúť nahor môj “pridávať komentáre k tomuto jeden “Zoznam! Tiež som začal niektoré Lazar špecifické konzultácie.

Mojím cieľom je, aby sa moje stránky prehliadača priateľský. Urob si svoj okno prehliadača tak široký, ako budete chcieť. Text bude prúdiť pekne. Je ľahšie čítanie v úzkom okne … a zvyšok obrazovky bude zadarmo pre vaše Delphi alebo Lazarus pracovať! Podržte ovládacie tlačidlo (“ctrl”) a stlačte znamienko plus, znamienko mínus alebo nula pre zmenu veľkosti textu vo Firefoxe a ďalších dobrých prehliadačov. Toto a ďalšie dobrý náznak vysvetlil na mojej stránke Power Prehliadanie!

Existuje viac poznámky v dolnej časti stránky o ďalších ponukách, môj redakčný filozofie, tlačidlá a napíšte mi, a vyhľadávač ktoré vám pomôžu nájsť veci v mojom mieste.

Pre trochu zábavy, pozri môj ukážku písanie Delphi- ako aplikácie s ničím viac než Open Office!

Odpusťte trochu drzosť? Prišiel ste sem, dúfam, pre Delphi konzultácie. Tesne predtým, než idete na ne, pozývam vás, aby zvážila niektoré stránky som vyrobené v snahe, aby vás presvedčiť, že databáza vstavané do Open Office, nazvaný “Základné”, alebo “ooBase”, je hoden vašu pozornosť.

Pozri tiež: Delphi ihrisko:

Ďalej k mojim dlhodobým Delphi tutoriály (Obsah nasleduje), mám sériu esejí, ktoré vám pomôžu stať sa dobrým Delphi programátor, ak budete mať čas na prácu si cestu cez ne. Takéto konzultácie môžu byť riešené v čo sekvencie vám vyhovuje. Eseje z Delphi kurze sú najviac užitočné, ak čítať v poradí. Delphi Kurz Obsah

Delphi…

Úroveň Zero:

Pascal kurz: Ak nie ste len nové do Delf, ale aj nové programovanie, možno budete chcieť študovať Pascal trochu prvý! K dispozícii je bezplatný produkt, Pascalite, ktoré by ste mohli použiť pre to. Čo sa naučíte s ním bude všetko prispieva k získaniu ísť ľahko s Delphi. Práca s Pascal prvá vám umožní zvládnuť jednu skupinu otázok (ktoré sa bude to, že v programovaní Delphi, i), než budete stretávať s nimi a niektorými problémami, ktoré sú do neho zapojené akomkoľvek jazyku systému Windows. Stránka o mojom samozrejme tiež vám povie, ako sa (6/2007), pre získanie vynikajúce Borland Turbo Pascal, príliš, čo bude vyhovovať niektoré potrebám.

Chceš trochu zábavy? Ak máte vynikajúci, zadarmo, Open Office nainštalované v počítači so systémom Windows alebo Linux, môžete písať aplikácie podobné mnoho aplikácií v tomto kurze! Ja som produkoval malú ukážku, skladajúca sa z jednej “dokument” pre wordprocessor Open Office je, ooWrite. Ak máte Open Office na vašom počítači, a sťahovať moje demonštráciu, uvidíte “strana” z “wordprocessor” materiálov s tlačidlom, textového poľa, dve rotácie boxov, a niektoré štítky, pre výstup. Uvidíte manipuláciu s textom, boxy správu a aritmetika. Takmer ako niečo vytvorené s Delphi! Fun! (Sú uvedené Podrobnosti o tom, ako boli vykonané kontroly “živé” i). (Demo bol napísaný pre OO verzie 2. Verím, že rovnaké

veci bolo možné vo verzii 1)

Úroveň 1 Návody:

First Class Začnite tu: Ale nebuďte prekvapení, ocitnete sa na tutorial Lazarus! Na tejto úrovni, Delphi a Lazarus sú takmer na nerozoznanie. Tento výukový program Lazar bol napísaný v júli 2011, dlho potom, čo môj tutorial miesto Delphi bol zrelý. Delphi “Začnite tu” bol napísaný predtým, ako som vedel, čo viem teraz!
Pokračujte tu Ale opäť, nebuďte prekvapení, ocitnete sa na tutorial Lazarus! Rovnako ako tomu bolo v prípade predchádzajúcej tutorial, tento návod Lazar bol napísaný v júli 2011, dlho potom, čo môj tutorial miesto Delphi bol zrelý. Tutoriály Delphi začiatočníkov bola napísaná predtým, ako som vedel, čo viem teraz!
(V súčasnej dobe, tam je tiež nejaká Level 1 veci v Level 2 tutorial s názvom “Pridanie veci k jednotke”)
Druhá trieda “Začnite tu” To trvá úplný začiatočník cez prvý projekt, sa vzťahuje na body, ktoré platia pre každý projekt, a pokrýva niektoré body týkajúce sa konvencií používaných v ostatných cvičeniach.
Prehľad celý snímka z častí akéhokoľvek projektu Delphi. To je viac “filozofický”, menej “, ako sa”, ako väčšina mojich tutoriálov.
Podprogramy: procedúry a funkcie. Základné stavebné kamene. To je dôležitá konzultácia, a písaný v máji 2007, keď som v minulosti robiť niektoré z chýb prítomných v predchádzajúcich cvičeniach!
Making to funguje: Tipy a rady na ladenie. Tiež ďalšie “filozofický”, menej “, ako sa”, ako väčšina mojich tutoriálov. (Pozri aj ladiace informácie o Pascal v sekcii Pascal nižšie.)
Textové pole OnChange Ovládač udalosti: Neznepokojujte sa, ak použijete tento odkaz a ocitnete sa v Lazarus- krajine. Ibaže Som veľmi mýli, čo vidíte v tutoriálu bude fungovať rovnako dobre v Delphi, a ktoré vám pomôžu pochopiť udalosti a spracovanie udalostí.

Úroveň 2: Cvičenie

Ako si ….. Make “pípnutie” alebo iné šum.
Ako si ….. Blank monitor vypnutím.
Ako si ….. Reagovať na akcie myši používateľa.

ŠPECIÁLNE! >>> Prečítajte si tento jeden, keď ste sa stali spokojní s robiť Delphi práce, aspoň pre výrobu maličkosti. Je to tutoriál vysvetľuje spôsob, ako zostať na starosti aplikáciu, ktorú vyvíjate. To predstavuje “toku mapovať” pre prostredie udalostí riadený: stavových diagramov. Má zdrojového kódu. Kryty dôležité všeobecné zručnosti, ktoré vám umožnia postupovať k tomu, že veci, o návrhu namiesto “hrabať a dúfať”. Tieto zručnosti vám umožnia dokončiť väčší, spoľahlivejšie, projekty. Pozdĺž cesty, vŕtacie a prax aplikácie je vyvinutá, ktoré by mohli byť ľahko predĺžená do niečoho užitočného.

A teraz “obyčajné” 2 tutoriály úrovne….

Skúste toto … Napísal som to mája 2011 … Po mnohých rokoch používania Delphi, a písanie tieto konzultácie. Boli moje ranej Návody “dokonalý”? Nie! A ja sa pokúsim im upravovať jedného dňa upratať kúsky vecí, neskôr som sa dozvedel neboli tak chytrí. Tento výukový program vám povie, ako niečo urobiť … Ja dostanem sa, že …, ale to tiež má niektoré dôležité všeobecné tipy na používanie Delphi, a na programovanie všeobecne. Predmetom kurzu je vytvorenie malé aplikácie, ktorá predstavuje náhodne vybrané citácie z textového súboru citácií. Tutoriál je dodávaný s plným zdrojovým kódom, kópiu hotového EXE súbor, a dokonca aj ukážkové sady citácií na použitie. (Tie sú v ZIP archíve, a odkaz na stiahnutie je v kurze.)
Vedenie zákazníka spokojný … Ako sa váš program môže určiť, priania svojho užívateľa (Pt 1. Pozri tiež Pt 2, v úrovni 3). Tento výukový program je dodávaný “odporučil”: pozrieť sa na to, prosím, aj keď priania stanovenie užívateľských nebolo to hlavné, čo ste hľadali?
Menu, “O” stránky a možnosť Ukončiť v ponuke … Ako pridať ich do projektu.
Spracovanie dát File … čítanie / zápis dátových súborov, s sourcecode. Prvá časť. Ak ste spokojní s materiálom v tomto tutoriálu, je rozšírenie tom v Level 3. atypické tutoriály tu v tom, že sa prikloní k diskusii o hotového výrobku viac ako zobrazujúci stavbu od základov.
Manipulácia File … Ako čítať dáta zo súborov na disku, a zapisovať do takých súborov. (Dlhý tutorial)
Opätovné použitie projektu … Stručný sprievodca k budovaniu nového projektu z predtým, podobný, jeden.
Pridanie Čo do jednotky … Kde dať veci. Veci, ktoré záležitosť. Záležitosti z rozsahu.
Tento výukový program je plný dobrých vecí … ale veľmi neusporiadaný, zle organizovaná v túto chvíľu. Pokúsim sa to vyriešiť, ale teraz: Boli ste varovaní!
Syntaktickej notácie … ako čítať dôležité veci.

Dozviete sa viac od “pomocníka” súbory Borland, akonáhle zvládnete informácie v tomto tutoriálu.
Štátne Diagramy … Odporúčam si prečítať tento krátky všeobecnú poznámku o používaní štátnych diagramov. Oni vám pomôžu udržať jasnú predstavu o tom, čo sa snažíte vytvoriť. Vývojové diagramy sú dobré pre malé “rohy” z vášho projektu, ale pretože Windows (a Linux) sú riadené udalosťami, diagramy sú obmedzené v ich užitočnosti pre správu celkový obraz.
Kompletné Príklad … To bol napísaný v máji 2007, a je uhladenejší ako niektoré z týchto cvičení. To dostane preč pomalý štart, ale akonáhle to je v plnom prúde, to vás celkom rýchlo prostredníctvom vytvorenia niečoho väčšieho, než je obvyklé úrovni Dve aplikácie. Čo to urobí, nie je hlavným bodom … Hlavným bodom je, ako bola žiadosť postavený, z prázdny formulár, pomyslel etáp, aby dokončil stvorenie. Aplikácia manipuluje reťazca znakov.
Parametre príkazového riadku … Prosím, pozrite sa na toto … to je pomerne krátka. Tie sa zobrazí spôsob, ako dosiahnuť niektoré z výhod súbory INI a registra … bez predpokladať písať veci na systémy vášho zákazníka.
Použitie komponenty TTimer … To dostane nielen ste začali s pomocou dôležitú zložku, ale mala by tiež pomôcť rozšíriť svoje zručnosti pre prácu s zásadný udalostí riadený nature.This tutoriálu Windows ‘bol ťažko editoval 5/07 a) je leštené a b) sa vzťahuje na niektoré základné aspekty písanie programov Delphi. To nie je ľahké ani krátka, ale je vysoko odporúča, ak ste ochotní vynaložiť úsilie, aby sa pokročilo! Nejde len o súčasť časovača.
Príklad-Reading Skill Posilňovač … To prichádza s kompletnou zdrojovom pre vás prezrieť. To ilustruje pomocou udalosti pri zmene z textového poľa reagovať na vstup užívateľa. To tiež používa časovač pre zobrazenie zoznamu slov na obrazovke pre časovo obmedzenú príležitosť čítania. Použitia jednoduchého skúsiť … Mimo blokov je tiež ukázané, pri manipulácii s EConvertError výnimky.
Zásady programovania a posuvníky, GetTickCount, atď … To tiež prichádza s kompletným zdrojovom pre vás prezrieť. Ukazuje posuvníky v akcii, ale aj “digresses” pokryť niekoľko všeobecných bodov ako hniezdneho riadenie (alebo funkciu) vyhlásenie, pomocou TabOrder, a nastavenie umožňuje. Užitočná GetTickCount dostane zmienku, taky.
Pomocou udalosti, Luke … Tento výukový program začal ako úvod do strún sietí, a to robí zoznámiť je. Avšak, keď som pracoval na tom, som “objavil” viac, ako som vedel o použitie na udalosti riadený operačný systém. Tutorial tiež dobre ilustruje dobrou prírastkový rozvoj. Odporúčame všetkým, nie len tých, ktorí hľadajú pomoc s sláčikových sietí. Nie je strašne dlho. To tiež vedie k ešte dôležitejšie Level 3. tutoriálu.

Uroveň 3 Semináre:

Docela niekoľko vecí priradených k tejto úrovni, nie sú zložité, ale oni boli dať sem rovnako ako oni neboli nevyhnutné pre Delphi programovanie všeobecne. Niektorí iní sú tiež celkom jednoduché, ale keď príde bez oveľa podporných výukový materiál.

Ako sa vaše aplikácia automaticky kopírovať text do systémovej schránky alebo vložiť veci do vašej aplikácie zo schránky: An nezvyčajne krátkom tutoriale … ale “to robí to, čo hovorí na cínu”, a techniky sú užitočné. To je v úrovni 3, iba preto, že tieto techniky nie sú široko dôležitý, a tiež výukový program je napísaný pre čitateľov, ktorí nie sú nové k Delphi. Tutorial je v skutočnosti z môjho Lazarus tutoriály zbierky, ale verím, že všetko, čo v ňom funguje rovnakým spôsobom v Delphi …, ale musí priznať, že som netestoval, že! Urob písať a sťažovať si, či sa mýlim; uložiť ďalší človek hádka?

Použitie INI súbory, tlačiarne, ako udalosti pomôcť, overenie dát kontrolný súčet, a rôzne “Základy” neobvyklý tutorial. Veľký (-ish) “skutočný” Aplikácie, ktoré som napísal, pretože som potreboval to, nie preto, že to bolo užitočné pre ilustráciu nejaký programovací zručnosti. Tutoriál má oveľa viac, než niektorí, s oveľa menším vysvetlenie. Takmer žiadny z obvyklých blow- popisu vedľajšej úderom zdola nahor vývoja, napr.
Tiež je prvý! Jedná sa o písomné používaní Lazára programu! Myslím si, že všetko, čo sa v tutoriálu platí rovnako dobre k práci Delphi. Skôr (do septembra 2012), urobil som pár konverzie Delphi tutoriály, aby sa im “pracovať” s Lazárom. (Nie moc “konverzie” potreby, spravidla.) Tu, prvýkrát, program, ktorý bol vytvorený pomocou Lazarus, ale ktorý má poučenie pre Delphi programátor.
Odovzdávanie dát z podprogramov. Externej jednotky. Použitie užívateľom definované záznamy, aby “pack”, počet hodnôt do jedného “balíka”. S rozšírením o tom, ako je možné vložiť kód do samostatných externých jednotkách, pre opätovné použitie medzi viac projektov. (Nie … nemám na mysli robiť komponent … niečo jednoduchšie, s menšími následkami. Napísal v máji 2011 a výstižnejšie, cennejšie ako veľa, ak budete potrebovať zručnosti vysvetlil. Môžete “sa nezaobíde bez” je .. ale ak začnete používať techniky vysvetlené tu, vaša programovanie môže stáť viac robustné, a môže rýchlejšie dokončiť projekty.
Vosk na, vosk off … A jednoduchú aplikáciu, s sourcecode. Nerobí nič hrozne chytro, ale ukazuje, ako jednoduché a “čisté” aplikácia môže byť. Táto aplikácia bola postavená na skutočných, real-svete potrebujú, spojený s mojou účasťou v Pachube “internetu vecí” údajov sprístupnenie projektu. Ale to má aj iné aplikácie, a veci sa učia užívateľom aj non-Pachube. Písaný v januári 2011, a stojí za to aspoň prelistovať, keby som to tak povedať sám!
Tenhle >>> * * zverujem sa na Vás! … Nielen informácie o rôznych formách, chytré využitie udalostí riadiť zmeny stavu, a informácie o odovzdávaní kontroly na parametre, ale aj preto, že jest bol napísaný dlho po väčšinu materiálu na webe, a pokrýva všeobecné body, ktoré by vám mali pomôcť urobiť lepšiu prácu písanie aplikácií. (Uverejnený 9/06).
Vedenie zákazníka spokojný … Ako sa váš program môže určiť, priania svojho užívateľa (Pt 2. Pozri tiež Pt 1, na úrovni 2).
Help Files … vytvorením väzby medzi nimi a vaším programom. (Krátky tutorial). (Ja používam HelpScribble vytvoriť môj HLP a CHM súborov. Mám stránku revíziu vytvorenie Helpfile, taky.)
Vytváranie poľa textových polí … triky vysvetlené tu bude pracovať s ďalšími zložkami, taky.
Vytváranie niečo, čo sa používa mnoho programov … Ukazuje, ako re-použitie kódu. Napíšte niečo raz, použiť ju v mnohých aplikáciách. Tutorial neberie vás celú cestu, aby registrácia komponentov tak, že sa stane súčasťou Delphi Palety komponentov, ale to predsa ukázať vám, ako vytvoriť niečo, ktoré môžu optimalizovať vývoj celého radu programov, ktoré všetci potrebujú spoločný prvok, napríklad okno správy s autorským a informácie o verzii. Tam je ďalší konzultácie na túto dôležitú tému v úrovni Four, kde niektoré ďalšie funkcie poskytované Delphi sú využívané.

Alternatívne “vytvoriť niečo, čo sa používa mnoho programov” … ^^ Pozri tiež predchádzajúce tutoriál ^^. Táto “alternatívne” je starý tutoriál, nie tak dobre prezentované ako novšie (príspevok O 1/04) tie. To robí, však, popisovať vytvára vysoké skóre tabuľku. Pokúste sa ignorovať “byť používaný mnohými programami” prvky … sú lepšie vysvetliť v predchádzajúcom tutoriálu, ale keď tabuľka Najvyššie skóre je to, čo potrebujete, je to váš tutorial!
Yet Another dátový súbor manipuláciu tutoriál Existuje pomerne málo na tejto stránke! Tento je veľmi výstižné, a novšie ako väčšina ostatných, ktoré majú bola napísaná v júli 2011. To používa poznámky. Jeden držať súbor, ktorý je masírovaná programu, jeden ako vyrovnávacia pamäť pre vybudovanie výsledok. Tiež ide do pomocou OpenDialog a SaveDialog … ehm … dialógy! Výukový program môže byť tiež použitá ako užitočný shell zlomí chrbticu získanie mnohých manipulácia súboru aplikácie napísané. Kód je pomerne “čistý”, stojí rýchly kĺzať pre niektoré ďalšie “triky”, používané pozdĺž cesty.
Manipulácia Dátový súbor a pomocou dialógy čítanie a zápis dát zo súborov /. Druhá časť, aj keď môžete začať tu. (Do začať tu, ak materiál na dialógoch je vaším jediným záujmom). Prvá časť je v úrovni 3. Delphi komponenty OpenDialog a SaveDialog vysvetlil. (Sú to dobré správy, a nie príliš tvrdý.) Tiež sa vzťahuje: vytváranie vlastných dialógových formy. Zdrojový kód k dispozícii na stiahnutie. Atypický výučbových programov tu v tom, že sa prikloní k diskusii o hotového výrobku viac ako zobrazujúci stavbu od základov.
Kvíz Program … Ilustruje rozličné veci, používa objekt TMemo, vám ukáže, ako implementovať “Prajete si uložiť svoje dáta skôr, ako opustíte?” Kvíz Program si pamätá minulej výkonnosti užívateľov, na otázku, podľa úrovne otázka. Zdrojový kód k dispozícii na stiahnutie.
Vstup Program dát … pravdepodobne, samo o sebe, k ničomu vás. Ale ukazuje niekoľko užitočných trikov, môže pomôcť zlepšiť vaše pochopenie príležitostí, ktoré udalosť riadený prostredie vytvoriť. Zdrojový kód k dispozícii na stiahnutie.
Štart na Typing Tutor hru … Nedokončené v súčasnej dobe. Ilustruje vývoj aplikácie.
Ako pristupovať k databázové súbory … To je pozoruhodne jednoduché napísať program v Delphi, ktorý vám umožní prezerať a upravovať súbory zdieľané s Paradox, dBase, Access, atď Naučte sa, ako sa tu!
Prehrávanie WAV súbory s MediaPlayer … Či už chcete váš program povedať “Máte nový e-mail …”, alebo len potrebujete vyšší “Zapp!” zvuk, tu je návod, ako. A to, čo sa naučíte tu pravdepodobne pracuje pre hranie ďalších médií, taky.
Čítanie joysticku … robiť to v Delphi 2 a vyššie. Revidované a rozšírené May 04. stopky Program je vytvorený ako ilustráciu. Pozri tiež joysticku tutoriál úrovni 4. Zdrojové kódy dodané.
Riadiaci program členitý … je analyzovaný program s zaškrtávacích políčok a boolean premenných pracujú spoločne. Sťahovateľný zdrojové kódy dodané.
Použitie dll. Úvod … Ako používať funkcie a procedúry z dynamicky prepojovanej knižnici niekoho iného (DLL). Jedným z nich je k dispozícii. K dispozícii je tiež voliteľná druhá časť o tom, ako napísať svoj vlastný DLL. Tutoriál je dodávaný s zdrojovom, a pre-písaný DLL, ktoré môžete použiť, keď sa naučíte. Pozri aj moje úroveň 4 tutorial, ak chcete viac na DLL.
Printing- riadok naraz … tento návod vám ukáže, ako poslať text do tlačiarne čiaru v čase. Nie sú žiadne zložité pojmy, ale napríklad nie je univerzálne, a pomoc je minimálna .–>
Word Search Program … Nič potrebovať program, ale možno niektoré z techník používaných na dokončenie to bude zaujímavé! Sourcecode a .exe k dispozícii. Malý ručný holding o tom, ako robiť Delphi pracovať, len komentuje a je v konečnom výrobku.
Vyberte bunku, akákoľvek bunka … Zdanlivo, tento návod je asi pomocou kódu vyberte bunku reťazca mriežky v čase spustenia. Pozdĺž cesty, niektorí viac všeobecne dôležitým materiálom vzniká týkajúce pomocou odkazov na Delphi vytvorené objekty, napr objekt v “odosielateľa” vyplývajúce z Delphi vytvorené spracovanie udalostí.

Kreslenie alebo prezeranie snímok / grafiku a tak ďalej: Len aby vám pomôžu nájsť veci, ja zoskupenia (*) nasledujúce Level Tri tutoriály spoločne. Zatiaľ čo časť každej z nich je o kreslenie obrázkov, robí grafiku s Delphi, takmer všetci z nich pokrývajú iné témy, body, problémy pozdĺž cesty ….
Úvod do Graphics … MOVETO (100,10), DrawTM (300.300); je natoľko jednoduchý, … odkaz na začiatku tohto odseku sa dostanete do Lazarus tutoriálu som napísal v čase Vianoc, 2013. vás najviac o tom, čo je v ďalšom, starším tutoriálu, asi lepšie hovorí. Obsahuje poznámky o veľmi drobné rozdiely v tom, čo robíte v Delphi vs to, čo robíte v Lazára. Skúste to ako prvý. Ak tomu tak nie je vám povedať, čo budete potrebovať, skúste …
* Úvod do Graphics … MOVETO (100,10), DrawTM (300.300); Zdá sa dosť jednoduché …, ale to nie je dosť, aby čiaru, ktorá bude ešte po minimalizovať potom obnovení okna. (Pozri predchádzajúcu položku v tejto tabuľke obsahu teraz.) Odkaz v odseku čítate tiež vám povie, ako vytvoriť trvalé grafiku, a (!), Hovorí sa krátko načítanie bitmapy.
* Ďalšie kresba tutoriál, s extra kúsky! … To je jeden z mojich viac starostlivo vykonaných cvičenia. To bolo dokončené v máji 2007, keď som bol písanie je na nejakú dobu. Rozširuje prácu vykonanú v predchádzajúcom tutoriálu (“Úvod do grafiky”), a tiež ukáže vám niečo o budovaní ľahko pozmenenej programy. Grafický generovaný je len trochu pekné zábavy tropit žarty na ľudí, ktorí si mysleli, DRM prístupový kód by mohol byť držal v tajnosti. K dispozícii je tiež trochu o rôznych číselných základoch. (“Hex”, atď.),
* Obrázky a prístup k súborom … Zobraziť BMP obrázkov na formulári. Prístup všetky súbory v danej zložke na vašom disku, pomocou ktorej ako základ pre “spoznáte …” cvičenia. Tutorial má ostré hrany, ale kompletný zdrojový výpis pracovný program, daný. (Delphi verzie 4 a 7, prinajmenšom, umožňujú zobraziť JPEG. Ja neviem, ktorá verzia Delphi prišiel s touto funkciou … napíšte mi, ak viete? … A ja hľadám freeware zložka s zdrojovom (alebo z dôveryhodný zdroj, ako SourceForge alebo Tucows) pre zložku, aby ukazovať JPEG v Delphi 2 aplikácie … zase, prosím, napíšte, ak môžete pomôcť súvisiace myšlienku Delphi 4 (štandardná), môžu byť inštalované na počítači s iba so sériovým číslom a autorizačného kódu. Nepotrebujete “oprávnenie” od spoločnosti Borland (alebo iné firemné … napr Microsoft (!)) servera. Naozaj si myslíte, že korporácie pána Gate sa chystá vám umožní hrať večne so všetkými nástrojmi, ktoré už vydaných “free” v poslednej dobe? (pre-5/07) a budú ostatné podniky vždy tam, aby znovu povoliť veci, ktoré sa sťahujú do nových počítačov? Daj mi produkty, ktoré môžem nainštalovať web-menej, zakaždým!
* Grafy pre matematiku … To prichádza s zdrojovom a kompilované exe. Je to pre dlhšie than- obvyklé tutorial, pretože ste sú prevzaté prostredníctvom rozvoja skutočné, užitočné aplikácie. Nie sú tu žiadne obzvlášť ťažké pojmy zapojené, od seba, možno, z použitia jedného podprogramu poskytovať rutinu pri zmene na niekoľko textových polí.

Ak chcete Napísať šetrič obrazovky: Šetrič obrazovky sa príliš nelíši od inych aplikácií Windows. Mark R Johnson pripravil vynikajuca diskusiám v rovnakom štýl Ako mojich tutoriálov, ja nevidím žiadny Dôvod, prečo Znovu vynájsť toto kolo. (Na Dokonca robil Zdrojový kód k dispozícii.) Ja som Dal robiť tretej úrovne, pretoze niektore nudné Drobnosti, ktore JE potrebne riesit. Čo Máte šetrič obrazovky prevedie Moze byť veľmi jednoduché.

A na JE, mimochodom, ste Prave hladame pre programu generujúce šetrič obrazovky, zobrazenie Fotografia, urobila som porovnávacím preskúmanie niektorych vecí … vela voľného .., ktore mozu hoci predmetom zaujmú.

Láskavosťou, prosim? Ák Viete ö Dobrej Windows je šetrič obrazovky, ktory Spĺňa nasledujuce, prosím, dajte mi vediet? (Ja len potrebujem exe, nie Zdrojový kód).
Shareware, registracia Menej Ako 20 dolárovú.
Zobrazí rotujúce Kocka.
Obrazky na tvár macky Užívateľský definované … dúfajme, Že by
Niektore Veľmi jednoduché prostriedky. Najlepsie zo všetkého je: Screensaver prave
používa šesť obrázkov na známom Mies. V mojom Perfect
svet, meniace sa obsah jeden zo Sťahovanie súborov podľa
Zmeniť Obrázok na kocke. Nevadí mi, Zé
obmedzené na pevných mien obrazových Sťahovanie súborov.

Redakcia e-mailová adresa. Návrhy vítané!
Mojej vďaka láskavej čitateľa, ktorý ma upozornil na Xara je rotujúce kocka šetrič obrazovky. Bolo beží na mojom počítači po dobu niekoľkých mesiacov, teraz bez problémov. Dokonca sa stretne môj “Zmeniť zobrazenie tým, že mení obsah súboru” požiadavku, myslím. To zatieňuje tváre, ako sa obrátiť … zásadné “golierom”, na dosiahnutie najlepšieho účinku, verím. Info a programu na mieste Xara je.

Uroveň 4 Návody:

Najväčšie a najlepšie výsledky: Spojenie viacerých zariadení Arduino “master/slave” setup: S programom spusteným v “master” počítači, Arduino “otrok”, s LED a “zvonček” prepínače môžu byť “riadený”/monitorované. Okno na obrazovke počítača vám povie, od okamihu k okamihu, či je stlačené “zvonček” pripojený k Arduino, a tam sú dve tlačidlá: “Turn LED svieti”, “Turn LED Off”. S kliknutím myši na majstra, PC, LED na Arduino možno zapnúť alebo vypnúť. Dva sú spojené jednoduchým sériovej linky. Nepotrebujete Delphi ťažiť z materiálu v tutoriálu, aj keď PC časť je formulovaná v Delphi hľadiska.

Pomocou sériového portu … Časť prvá: Posielanie správ z počítača cez sériovú linku, napr RS-232 …, ale len v jednom smere.

Pomocou sériového portu … Časť druhá: obojsmernej komunikácie, posielanie správ buď cestu medzi dvoma zariadeniami pripojenými pomocou sériového kábla, alebo virtuálne spojenie sériovej komunikácie. To má prvky pre Hyperterminal klon. (Viď “PuTTY” (použitia Google), ak chcete, aby hotový “HyperTerminal”.)

Pomocou sériového portu … Hyperterminal klon: nie je tak dobrý ako Hyperterminal alebo PuTTY … Len som o nich, aby vám predstavu o tom, čo program robí. To vysiela od poznámkou, znak po znaku, tak rýchlo, ako je zadáte, a prijíma dáta cez sériový prúdu, a odovzdáva veci memorande. Tento výukový program je obzvlášť surový v túto chvíľu, ale ponúkne vám veľa kódu. Program je popisované bola nakoniec transformovaná do “najväčšie a najlepšie”, je popísané vyššie.

STOP PRESS !!! Som sa po mnohých rokoch snaženia, nakoniec zvládla sa na základné rutiny pre Hyperterminal klon. Program, zdrojové kódy a zostavil exe je vám k dispozícii v časti “Použitie sériového portu, časť 2″ (pozri vyššie). Ak pracujete s pripojením zariadenia so sériovým odkazy, môžete tiež nájsť mojej Arduino sériovej komunikácie strana užitočné.

“Skúste … až …” mechanizmus pre zachytávanie chýb To je jedna z tých vecí, ktoré nechcete “potrebu” … ale to je veľmi užitočné, keď ste ju zvládnuť. A to vám dáva spôsob, ako kontrolovať, čo sa stane, keď, napríklad, vaša aplikácia nájde kontrolný rozsah chyby je. Tento esej tiež ide do radu otázok dobrej programovacie praxe. To nie je, bohužiaľ možná, jednoducho “povedať, odpoveď”. Prvý návrh júla 2011, keď som bol s použitím Delphi a písaní týchto výukových programov pre viac ako desať rokov.

Prístup Port hardware… Tento výukový program vám povie o freeware DLL pre odosielanie správ do az vášho PC cez paralelný alebo sériový port. Tutoriál obsahuje pomocníka o tom, ako ju používať. Dalo by sa riadiť elektroniku vášho vlastného vymýšľať pripojené k počítaču. Ak ste dll nové, tam je Level 3 tutorial o DLL pre vás. Ak sa pripojí svoje vlastné elektroniku znie zaujímavo, navštívte moje stránky na používanie portov v počítači.

Prispôsobenie štandardné kontrolu… dokončenie úrovne 3 tutoriál “Vytváranie poľa textových polí” pred pokusom o tento jeden.

Modifikácii súboru… Nie je zložité, ale za predpokladu, že predstavil nejaký plynulosti na strane žiaka. Nahradí súbor s modifikovanou verziou seba samého. Zálohuje pôvodný súbor.

Práce- príklad… Program pre dekódovanie jednoduché substitučná kódy. To nadväzuje na predchádzajúcu lekciu.

Navigácia podkladovú obchod … Re-vytvorí časti Prieskumník. Tiež ilustruje viac okien. Používa FileListBox, DirectoryListBox a DriveComboBox.

Použitie jednotiek… To bol napísaný v máji 2007, má preto niekoľko výhod oproti starším cvičenia. Neznamená to riešiť pomerne zložité tému, ale veľmi užitočný jedna: Uvedenie podprogramy v jednotkách, ktoré môžu byť použité a znovu použité. V tomto tutoriálu, ideme ďalej, než sme to robili v minulosti jeden na rovnakú tému. Pochváliť … ak sa cítite sa na výzvu!

Color Graphics. Dynamická zmena veľkosti… Ako k tomu vo farbe podľa Vášho výberu. Ako robiť veci na veľkosti vašej zmene forma, ak sa zmení veľkosť okna je.

HTML generátor … začiatky programu vytvárať on-line fotoalbumu.

Zobrazenie uhla… malý kruh s šípom v ňom. Šípka môže ukazovať niektorý z 16 smerov. Pôvodne vyvinutý ukázať smer vietor veje ukazoval. Žiadne “rozhodujúcimi” zručnosti v tomto tutoriálu … ale to je dobrý, s niektorými pekné kúsky elegancia v kódovaní. Niektoré čiastkové spracovanie udalosti techniky na obrázku. To tiež ukazuje použitie tagu majetku.

Ďalším príkladom pracoval… To je väčší a pohybuje pozdĺž rýchlejšie než niektoré z mojich tutoriálov. To ukazuje, ako som sa extrahuje dáta pre daný deň od partia súborov, z ktorých každý drží záznamov po mnoho dní.

Správ Windows, joysticky a stopky… To zahŕňa niekoľko tém, vrátane reagovať na správy generované inde v počítači, správy z Windows API. Je tu jednoduchší spôsob, ako čítať joysticky vysvetlené v Level 3. tutoriálu. Dodáva sa s sourcecode.

Ako zabezpečiť, aby… len jedna inštancia aplikácia prebieha v danom okamihu. Používa mutex.

Externej jednotky… jednoduchý spôsob, ako recyklovať kód, ktorý ste napísali bez režijných nákladov vlastných zložiek.

DDE Client… obmedzený úvod do zberu dát z DDE serveru, pomocou príkladu 1-Wire / MicroLan.

Transformácie reťazca… dve funkcie. Prvý berie reťazce, ktoré obsahujú nejednoznačné znaky … ako “0”. Je to nula alebo “ach” …. a prevádza ich na reťazce s žiadnymi nejednoznačné znakmi. Druhý obracia proces. Užitočné, ak sa chystáte, napríklad, dať užívateľom registračný kľúč reťazca. Tutorial tiež zavádza niektoré pojmy, ktoré sú pre všeobecné použitie pre programátorov.

Uroveň 5 Semináre:

Začíname s protokolom TCP/IP Tam je veľa zvládnuť skôr, než budete expert na načítanie veci cez LAN alebo cez internet, pomocou TCP / IP. Avšak, ak si len chcete načítať súbor, či už je to nejaký HTML, JPG, alebo niektoré dáta v súbore na webovom serveri, a môžete prispôsobiť program, niekoho iného, ​​aj keď nechcete pochopiť všetko, čo to robí , možno budete potrebovať len WinHTTP od http://www.appcontrols.com/, a malý demo program, ktorý prichádza s ním. Je k dispozícii ako shareware (vyskúšať pred zakúpením). Pracuje s mnohými Delphis, a možno dokonca aj Lazára. Demo by malo byť dosť pre vás napísať program, ktorý, napríklad, prines a ukladať obrázky z IPCAM. “Bez zdrojového” copy len stojí asi 18 dolárov. Ak to nebude spĺňať vaše chce, skúste ďalšie tutoriál …
Starší “Začíname s TCP/IP” Tam je veľa zvládnuť skôr, než sa vám podarí v komunikácii medzi strojmi na LAN, nieto cez internet. Tento výukový program, ktorý je dodávaný s kompletným zdrojovom, sa pozerá na niektoré základy. Pozdĺž cesty, vytvorí malý klientskej aplikácie. Na konci septembra 2011, to je možno môj najlepší tutorial o otázkach TCP / IP … jeden najlepšie začať s, tak ako tak.
Internet, a ešte ďalej! Môžete písať aplikácie, ktoré prístup na stránky vo vašej LAN alebo na internete! Tento výukový program vám dáva vchod do sveta TCP / IP. Konkrétne, to vám povedať, ako vytvoriť aplikáciu, ktorá sa pozrieť na, povedzme, http://bbc.co.uk, a previesť HTML z tohto miesta do zložky TMemo vnútri aplikácie. To je to najťažšie! Čo vás potom to s tým je na vás …. Dúfam, že ste vidieť veľa príležitostí To otvára? (Pozri tiež nasledujúci návod.
TCP/IP: Problematika “blokovanie” Než sa môžete dostať ďaleko s ICS, a programovanie TCP / IP, a to aj s pomocou predchádzajúceho tutoriálu, budete musieť začať zvládnuť zručnosť programovania spôsobom, ktorý je non blokujúcich. Váš TCP / IP veci naozaj by sa malo urobiť, aby asynchrónne komunikáciu cez internet. Tento výukový program sa snaží, aby vám pomohol s týmito pojmami.

Menšie adaptácia ICS demo v tomto tutoriálu sme mierne upraviť základné ukážku z kolekcie dodávanej s Francoise Piette internetového Component Suite. Cieľom je začať pochopenie komponenty a programovanie TCP / IP. Adaptácia môže byť menšie, ale ak ste na TCP / IP, myslím, že by ste naozaj mali mať ísť na tomto tutoriálu.
Posaďte sa na môj lakeť… keď som napísať program, ktorý je väčší ako typický výukový program. Zdrojové kódy k dispozícii na stiahnutie. Ilustruje postupnosť vývoja. Ilustruje niektoré manipulačné súborov a grafické programovanie.
Záznamník teploty… protokolovanie a grafov dát zo senzorov teploty (a vlhkosti). Dodáva sa s sourcecode. Výukový program zahŕňa aj načítanie XML z webového servera, pretože to bolo napísané v súvislosti s Poseidon SNMP / XML LAN / internet “teplomerom” (od HW group), ale to môže byť revidovaný tak, aby čítať z ďalších senzorov. (Delphi 2, a navyše zadarmo komponenta tretej strany, ICS. Je to klient / server práce.)
RS-232 komunikácia (sériové I/O) … zastarané: Je lepšie tutorial (“… Part One”), v tomto smere nad … ale ja odchádzam to tu ako sekundárny zdroj pre vás, ak sa vám nepáči druhej. Štart na domácom variť jednoduchom Hyperterminal. Môže poslať len tak ďaleko, ale nevyžaduje žiadne komponenty tretích strán. (Delphi 2)
RS-232 komunikácia (sériové I/O) pre log dát zariadenia,… zastarané: Je lepšie tutorial (“… Part Two”) v tomto smere nad … ale ja odchádzam to tu ako sekundárny zdroj pre vás, ak sa vám nepáči druhej. Jednoduchý Hyperterminal podobný terminálový program, konfigurovaný pre interakciu s jedným z dvoch zberu dát zariadenia (Anderson TM # 128 / WeatherDuck). Mohlo by to byť prispôsobený pre iné prostredie. Program má niektoré nedostatky, ale “funguje”. Používa freeware, s zdrojovom, TComPost komponentov od Dirk Claessens. (Delphi 2)
Diferenčné termostat… pekne “drsný” “tutorial”, ako som podozrenie, že obmedzené publikum … ale môžu byť užitočné pre niektoré! Dodáva sa s sourcecode. Pozri záznamník teploty, vyššie, za to, ako načítať XML z webového servera … kód v tom, že je lepšie. Napísané v súvislosti s Poseidon SNMP / XML LAN / internet “teplomer” (od HW group), ale to môže byť revidovaný tak, aby čítať z ďalších senzorov. Používa SNMP pre zapnutie/vypnutie výstup na LAN pripojeného zariadenia. (Delphi 2)

Moje tutoriály o programovaní pre Dallas Semiconductor 1-Wire ™ čipy, ako použitý na MicroLan ™, boli presunuté do tu .. Tiež som na svojich stránkach, ktoré zavádzajú MicroLan a vysvetľujú hardvér.

Pascal.

(Ak máte záujem vidieť odkazy na prácu druhých, záložku tejto stránky, takže sa môžete vrátiť k nej, a navštívte moje stránky s odkazmi. Samozrejme, takmer všetko, čo niekto chcel vedieť, je už na webe v Prof. Salmi je vynikajúci FAQ …. ak môžete nájsť !!! Tieto nádherné zdroje stoja za hľadaním. 1/2009, boli k dispozícii tu. Fetch tsfaqp50.zip, rozbaľte ju, pozrite sa do TSFAQP.IDX pre FAQ tabuľky obsah.

(Tieto FAQ Zdá sa pohybovať! Tam bol na ftp://garbo.uwasa.fi/pc/link/tsfaqp.zip, a potom na ftp://garbo.uwasa.fi/pc/ts/tsfaqp36.zip. znova schováva? Skúste vyhľadávanie pomocou Google na “Timo Salmi Pascal Najčastejšie otázky.” Som rád, že neboli pozri Joe Smith!

V jednej chvíli, musel som sa opýtať “Neviem, ako sa rozbaliť?” A povedal: “Je čas sa učiť!” Dúfam, že nemáte problémy s ZIP archívy dnes?

Ak to, čo chcete vedieť, nie je zodpovedaná svojich stránok (!), Potom by ste mohli urobiť horšie, ako navštíviť About.com. Majú vyhľadávací nástroj. Zadajte “Delphi listbox”, ak chcete pomôcť s implementáciou listbox vo vašej aplikácii.

Prípadne môžete použiť diskusných skupín alebo fór. Jeden spôsob, ako nájsť skupinu je Google Groups Service.

Pascal Návody:

Pascal pre tých, ktorí vedia Základné … Niektoré poznámky odo mňa pre tých, ktorí vedia, Basic, a ktorí neurobili moc Pascal.

Making to fungovalo … Pomoc pri ladení .. a na prevenciu potrebu pre neho .. Tiež užitočné pre Delphi programátorov.

Editorial Filozofia

To sa mi nepáči “fantázie” webové stránky s viac starostí o honosné vzhľad ako pre dobrý obsah. Pre pekný obrázok, môžem ísť do umeleckej galérie. Samozrejme, atraktívna lokalita s obsahom zaslúži pochvalu … tak dlho, ako to pekná tvár nestojí čas sťahovania. V každom prípade ….

Snažím sa predstaviť tento materiál vo formáte, ktorý robí to pre vás ľahké ju používať. Existujú dva aspekty, ktoré: spôsob, akým sa rozdeliť, a spôsob, akým je vyslaný.

Spôsob, akým je rozdelená…

Snažil som sa rozdeliť ju na “bite-sized” kusy, a určiť, na ktoré kúsky sú základné a všeobecný význam, a ktoré sa zaoberajú konkrétnejšie otázky, ktoré sa tiež stať, že je zložité, alebo vyžadujú pochopenie viacerých základných otázok. Inými slovami, pokúsim sa ukázať vám, ako chodiť pred starostí o spustením. The “Úroveň 1″ tutoriály pokryť aspoň základy. Ak nemáte žiadne skúsenosti, začnite s úrovňou jedného cvičenia. Ak sa rozhodnete skočiť na pokročilejšie úrovni, a veci nie sú jasné, môže to byť nápad zbierať jeden témy úroveň, ak sa len dozvedieť o môj spôsob vyjadrenia pojmov. Pozri aj nižšie, “rozdiel” medzi Delphi a Pascal.

Spôsob, akým je vyslaný…

Tento archív tutoriálov siaha nejakú cestu k úsvitu internetu. Teraz, väčšina z nás má HTML schopných wordprocessors, a novšie tutoriály viac využívať HTML kódu, ako tie staršie. Je to problém? Tie by mohli zachrániť stránky z prehliadača, a re-nahrať ich do prehliadača z pevného disku-neskôr, off-line. OpenOffice (výborný, FREE, kancelársky balík pre Windows a Linux z www.openoffice.org) berie HTML vo svojom kroku. S WordPerfect, môžete načítať súbor HTM, vyberte všetky, kopírovanie do schránky, začať nový dokument programu WordPerfect, vložte do textu, väčšinou neporušený a očistený HTML.

Mali by ste byť schopní čítať návody on-line bez ťažkostí. Avšak, mali by ste tiež nájsť to ľahké je zachytiť pre off použitie linky, vrátane úprav pre svoje vlastné účely. Doplňuje by mal fungovať. Navrhoval by som, že môžete vytvoriť priečinok pre tutoriály, takže si môžete zachovať svoje názvy súborov bez rizika konfliktov:

Všimnite si, že ak budete pracovať z off-line kópií, budete chýbať, keď sú k dispozícii aktualizácie, revízie.

On-line, pomocou prehliadača zobraziť výukový program, ktorý chcete zachytiť.

Použite Súbor prehliadača | Uložiť ako … na uloženie webovej stránky na váš disk. Na tomto mieste môžete odhlásiť, alebo navštíviť iné stránky, snáď ich uloženie, taky.

Ak ste odhlásený, stačí použiť súbor vo svojom prehliadači! Vložte príkaz na zobrazenie materiálu. Ak chcete upraviť súbory, skúste použiť svoju obvyklú wordprocessor. Ak tak neurobí, spustiť Poznámkový blok (alebo WordPad, alebo čokoľvek sa vám páči, ale potom ste na vlastnú päsť <g>). Načítať súbor, ktorý ste uložili. Turn slovo-wrap ďalej. (Poznámkový blok: Edit | Word-wrap.)

Odstrihnúť html hlavičky a päty. Znovu uložte dokument, zmeníte ich príponu na TXT alebo DOC v závislosti na kurze, bude viac či menej HTML kód v tele texte. S trochou šťastia, bude váš wordprocessor vyrovnať sa s tým. Dajte OpenOffice vyskúšať, ak nie! V opačnom prípade môžete použiť globálne vyhľadávanie a nahrádza sa pomerne rýchlo odstrániť väčšinu značiek.

To sa zdá byť miesto pre zástrčky pre Textpad. Je to oveľa viac než Poznámkový blok, zatiaľ čo nie je všetko, že “wordprocessor” je …, ale to predsa má funkcie, ktoré budete čoskoro prídu k láske, ak robíte veľa práce s textovými súbormi …. zvlášť programovanie alebo HTML kódovanie , Všetky moje webové stránky sú vytvárané s ním, a veľa z iného textu práce, čo robím, je vykonané s ním taky. To má kontrolu pravopisu. To má zvýrazňovanie syntaxe. Obraciam sa na mojej wordprocessors (Ami Pro, za dedičstvo prácu, a OpenOffice Writer pre novú prácu), len keď chcem vyrábať Letter formátovanie a možnosťou písma nie sú značne podporované v TextPad. Avšak, to predsa má veľa, veľa, veľmi úhľadné dotyky, ktoré je radosť používať pre mnoho vecí robia. Najmä sa mi páči ich odpoveď na “Automatický text”, a skutočnosť, že používateľ môže nastaviť, ako to zobrazuje rôzne triedy dokumentov. Tu je odkaz na ich stránkach. Freeware: Môžete si to vyskúšať zadarmo, a to nie je drahé registrovať pre ďalšie použitie.

Názvy súborov: Snažil som sa byť organizovaná: názvy začínajú Pt alebo Dt pre Pascal / Delphi Tutorial. Ďalej je číslica, na úrovni, potom som použil písmená jeden po druhom, napr Dt1a, Dt1b, Dt1c. List neznamená moc … to len ukazuje, keď som sa dostal asi na konkrétnu tému! DST súbory sú niektoré z tých, vzťahujúce sa k Dallas MicroLan.

Majte na pamäti, materiál je autorské právo. (TK Boyd, 2006 a neskôr) Postupy uvedené sú navrhnuté len pre pohodlné osobné použitie materiálu, ale aj ….

Neváhajte použiť tieto informácie v počítačových kurzov, atď, ale úver zdroje s uvedením adresy URL, chcel by som byť ocenil. Ak ste jednoducho skopírovať stránky na iné webové stránky, ktoré bude robiť vaše čitateľa medvediu službu: Vaša kópia nezostane aktuálna. Oveľa lepšie je odkaz na tieto stránky, a potom sa vaši čitatelia vidieť up-to-data verzie. Pre tých, ktorí opatrne poďakovať Knižný som zaslali stránku s ďalšími informáciami o tom, čo copyright odpustenie som rozšíriť, a návrhy pre tých, ktorí chcú, aby tento materiál na CD, atď (existuje aspoň jedna väznice s použitím materiálu pre chovanca školstva. Chápem, že situácia, keď existuje pripojenie k internetu nie je možné!)

Rozdiel medzi Delphi a Pascalu … a prísľub Kylix alebo Lazára ….

Delphi je založená na Pascalu. To je pre písanie programov pre Windows, pomocou Pascal .. s množstvom vylepšení z týchto úžasných ľudí u spoločnosti Borland. Ak ste programovanie veľmi nový, môžete dosiahnuť pokrok rýchlejšie, ak začnete s non-Windows Pascal … tam sú tie voľné okolo, podrobnosti o jeden možno nájsť v mojich voľných Pascal tutoriály, ktoré by som pochváliť užívateľom Delphi s malou skúseností s Pascal.

V Delphi tutoriály tu, by ste mali nájsť všetko, čo potrebujete pre programovanie Delphi. Avšak, aj keď sa nikdy v úmysle naprogramovať pre nič iné, než systém Windows, ak ste novým programovania, pri pohľade na niektoré z nízkej úrovni Pascal tutoriály vám môžu pomôcť pochopiť dôležité nápady pre vašu prácu Delphi.

(Táto poznámka pridaná máj 2007) Kylix je produkt Borland vyviedli pred rokmi. Nikdy som “hral” s ním, ale to je, verím, “Delphi pre Linux”. Budete mať niečo napísaný v Delphi (alebo napísať niečo od nuly, za použitia rovnakých zručností), spustite ho cez Kylix kompilátor, a, Hey! Presto! … Získate spustenie aplikácie pod Linuxom. Dúfam, že je to pravda, a ja dúfam, že Kylix nebol “zomrel”, ako sa cítim ja pohybujúce sa stále bližšie k používaniu Linuxu.

(Táto poznámka pridaná 12. 2008): No … ja som s použitím Linux trochu teraz … Ubuntu … a našiel som kópiu Kylix na eBay. Nemôže si to nainštalovať, hoci. Povzdych. Možno, že Java pomocou Netbeans je spôsob, ako vyvíjať aplikácie pre Linux? Alebo Lazarus? (Open source “Delphi-klon pre Linux.” Páči sa mi FreePascal je postavený na. Vari sa snažil Lazarus sám). Obávam sa, že Kylix môže byť mŕtvy. Veľká škoda. Ak sú ľudia používať šťastne pod Ubuntu, by som rád počuť od nich. Našiel som inštaláciu problémy mimo mňa.

Vyhľadávač nie je inteligentný. Jej účelom je iba slová, ktoré zadáte. To nebude robiť nič rozumného sa: “Čo robí” nemohol zostaviť “chyba znamená?” To bude len vráti odkazy na stránky s “čo”, “áno”, “mohol”, “nie” …. atď.
Okrem výučbových programov, pre ktoré Táto stránka slúži ako Obsah, mám iné stránky s materiálom môžete nájsť užitočné …..

Návody o voľnom databázy dodávané s Open Office.
Niektoré stránky pre programátorov.
Použitie paralelný port s programami napísané v Delphi.

Odkazy na stránky iných ľudí vám môžu hodiť

Pre teba! Krátky zoznam ďalších lokalít Delphi a Pascal, ktorý som osobne navštívil a radi.

Prosím, navštívte nasledujúce pomôcť tomu, aby svoje stránky lepšie známy … TOP 100 Borland

Ak navštívite 1 & 1 je miesto odtiaľ, to mi pomáha. Oni hostiť mojej webovej stránky, a ja by som dal tento odkaz sa na ne, keď som nebol spokojný s ich službou. Ponúkajú veci pre začiatočníka a korporácie. Prečítajte si viac o 1&1 Web Hosting

Ad z editora stránky: Áno, .. Ja teraz zostavovaní tieto veci pre vás … dúfam, že sú užitočné. Avšak .. to neplatí svoje účty !!! Ak zistíte, toto užitočné, (a spustenie systému MS-DOS alebo Windows PC), navštívte prosím mojej freeware a shareware stránky, sťahovať niečo, a obiehať to pre mňa? Odkazy na vašej stránke na tejto stránke by tiež byť ocenil!

A ak sa vám páčil, že, alebo chcú rôzne veci, tu sú niektoré ďalšie stránky z editora týchto tutoriálov….

Kliknite tu pre návštevu domovskú stránku z mojich najväčších stránok.

Kliknite tu pre návštevu domovskú stránku Sheepdogsoftware.co.uk. Ospravedlňujem sa, ak “? FrmTut” dodal som k tomuto odkazu spôsobiť vaše problémy prehliadača. Prosím, dajte mi vedieť, či to?

Kliknite tu pre návštevu stránok editor je o použití počítačov vo snímanie a riadenie, napr protokolovanie počasie.

Ak chcete e-mail editor tejto stránky, Tom Boyd …. Editor e-mailovú adresu. Návrhy vitajte!

 

 

Preložené s http://sheepdogguides.com/tut.htm